Materiał Partnera

Strefa zabawy

Gotowi na zabawę?

Zapraszamy was do wspólnych gier i aktywności.

Psycholog Dorota Zawadzka opowie, co pomaga maluchom rozwijać każdy ze zmysłów.
Pokaże również, jak kreatywnie bawić się z dziećmi, wspierając kolejno wzrok, słuch, smak zapach i dotyk.

Spędźmy ten czas wyjątkowo i przeżyjmy razem niezwykłą przygodę!

Widzę to!

Jak mądrze i świadomie rozwijać zmysł wzroku u malucha?

Kluczem w odpowiedzi na to pytanie jest właśnie świadomość. Zmysł jest tym wzrokiem, który można trenować i rozwijać na wiele sposobów. Warto tylko wiedzieć jak to robić. Posłuchajcie co ekspertka mówiła o ćwiczeniu pamięci wzrokowej i dlaczego w książkach ważniejsze od treści bywają ilustracje.

Rysowanie dźwięków

Maluchy swoje pierwsze słyszą dźwięki jeszcze w brzuchu mamy. Już wtedy można ten zmysł stymulować.

Co ważne, już nawet one przekładają się na jego późniejszy rozwój i mają wpływ np. na rozwój mowy. Dowiedzcie się, jak dbać o słuch malucha i wspomagać jego rozwój. I poznajcie odpowiedź na pytanie, czy teoria „efektu Mozarta” jest prawdziwa…

Księga zapachów

Zapachem można regulować emocje. Jak to się dzieje, że jedne aromaty są dla nas przyjemne, a inne nas drażnią?

Czując jakiś aromat, potrafimy przywołać w pamięci określoną sytuację, wydarzenie lub wspomnienie. I w drugą stronę – oglądając dowolny obrazek, możemy niejako poczuć zapach tego, na co patrzymy. Dowiedzcie się, jak kształtować u dziecka wrażliwość na zapachy, dlaczego to ważne i wreszcie – jak ćwiczyć zmysł węchu.

Masa solna

Są dzieci, o których możemy powiedzieć, że są typowymi przylepami, ale są i niedotykalskie. Dlaczego jedni z nas lubią dotyk, a inni go unikają?

Zmysł dotyku to, z jednej strony, czucie powierzchniowe, czyli świadomość tego, czego dotykamy. Z drugiej zaś, to czucie głębokie, czyli orientowanie się, ile zajmujemy miejsca w przestrzeni i jak się ruszają nasze kończyny. Wiecie, czy to przekłada się na nasze ulubione (lub nie) przytulasy?

Kolorowe przekąski

Słodki, słony, kwaśny gorzki, czy umami – który z nich jest waszym ulubionym smakiem?

Czy wiecie, od czego zależą preferencje smakowe i dlaczego zmieniają się w ciągu naszego życia? Zapraszamy na spotkanie ze smakami, podczas którego dowiecie się między innymi, jak kształtować otwartość dziecka na próbowanie nowych produktów i dań.

molecules molecules