Materiał Partnera

Spotkania online

Kim będziesz jak dorośniesz?

Poznajcie przedstawicieli różnych zawodów i posłuchajcie, jak wygląda ich praca od kuchni.
Czym zaskoczy was zawód lekarza, fotografa i informatyka? Dowiedz się więcej o ich pracy!

Spotkanie z
iluzjonistą

Obejrzyj wideo

Trochę magik, a trochę artysta. Jego zadaniem jest zadziwić, zaskoczyć i sprawić, że się uśmiechniecie. Jak? Umiejętnie oszukując wasz zmysł wzroku…

Zapraszamy na spotkanie z Iluzjonistą, Panem Buźką, któremu podczas sztuczek towarzyszyli Amelka, Lilka i Szymek. Obejrzyjcie wideo i dowiedzcie się, na czym polegają czary!

Spotkanie z
wokalistką

Obejrzyj wideo

Miasteczko Zmysłów odwiedziła wokalistka, Justyna Jary. Opowiadała o dźwiękach i pokazała, jak korzystać z instrumentu, który zawsze mamy pod ręką, czyli… z naszego głosu.

W tej muzycznej podróży ekspertce towarzyszyli Szymon, Anielka i Zosia, którzy dzielnie wykonywali ćwiczenia oddechowe, żeby przygotować się do finalnego koncertu. Obejrzyjcie wideo i zobaczcie, jak im poszło!

Spotkanie z
kucharzem

Obejrzyj wideo

Pyszne, kolorowe i zdrowe spring rollsy oraz niezwykłe ciasto czekoladowe. Pycha prawda? Podczas spotkania poświęconego zmysłowi smaku kucharz Grzegorz Zawierucha nie tylko opowiedział jak przygotować smakołyki, ale również je wykonał.

W tej kulinarnej podróży naszemu ekspertowi towarzyszyli Kalinka i Bartek, którzy wykazali się niezwykłym talentem kulinarnym oraz… umiejętnością podjadania! Przygotowywaniu dań towarzyszyły rozmowy o tym, czym jest smak i czy każdy ma swój ulubiony. Koniecznie obejrzyjcie wideo!

Spotkanie z
kompozytorką zapachów

Obejrzyj wideo

Jesteście ciekawi jak „zabiera się” roślinie aromat? Szymon i Anielka dowiedzieli się tego podczas spotkania z kompozytorką zapachów – Katarzyną Kochańską.

Ekspertka opowiedziała o tym, jak działa zmysł węchu i sporo czasu poświeciła samym zapachom. Nie tylko pokazała metody ich pozyskiwania, ale podpowiedziała również, jak nauczyć się je odróżniać i rozpoznawać. Zobaczcie sami!

Spotkanie z
fizjoterapeutką

Obejrzyj wideo

Rolą dotyku jest pomoc w orientowaniu się, jakie jest nasze miejsce w świecie. Dotykamy i jesteśmy dotykani, ale wykorzystując zmysł dotyku również sprawdzamy, ile zajmujemy miejsca w przestrzeni i jak się ruszają nasze kończyny. O tym między innymi mówiła podczas kolejnego spotkania w Miasteczku Zmysłów fizjoterapeutka Ewa Bartnik-Kropiewnicka.

Ekspertce towarzyszyli Szymek, Leon i Anielka. Pod okiem fizjoterapeutki wykonywali ćwiczenia dotykowe, sprawdzali wrażliwość swojego zmysłu, ale również wykazali się niezwykłą pomysłowością. Przede wszystkim jednak... świetnie się bawili! Zresztą zobaczcie sami.

Spotkania livechat

Jakie tajemnice kryją w sobie zmysły? Co warto o nich wiedzieć i jak wspierać ich rozwój?

Na te i inne pytania odpowie Superniania Dorota Zawadzka podczas liveczatów na żywo na Facebooku Mamo to ja.
Dołącz do nas i zadaj nurtujące cię pytania. Zapraszamy!

Test

Czy zastanawialiście się kiedyś, który ze zmysłów jest waszym dominującym?
I który dominuje u waszego dziecka?

Sprawdźcie w naszym teście i dowiedzcie się co to oznacza
i jak wspierać malucha w rozwoju (nie tylko) tego dominującego.

molecules molecules