Fizjoterapeutka dziecięca, doradczyni noszenia dzieci w chustach i nosidłach. Zajmuje się rehabilitacją niemowląt oraz dzieci do 3 roku życia.

Z miłości do maluszka!
Narodziny dziecka to początek nowej przygody. Świat rodziców całkowicie się zmienia. Pojawiają się nowe obowiązki, nieznany dotąd wymiar odpowiedzialności, troska i mnóstwo emocji, w których bezinteresowna miłość łączy się z potrzebą zapewnienia maluszkowi bezpieczeństwa.
Delikatność, bliskość, miłość – to one staną się dla ciebie – drogi rodzicu – priorytetem. W pierwszych miesiącach rodzicielstwa z pewnością pojawi się sporo pytań i lęków. Jest to całkowicie naturalne.
Pewnie niejednokrotnie zastanowisz się nad tym, czy właściwie wspierasz rozwój niemowlęcia, czy dobrze nosisz dziecko, odkładasz i podnosisz z łóżeczka, a także czy aby na pewno wybierasz najlepsze produkty dla swojej pociechy. Począwszy od ubranek, a na pieluszkach czy kosmetykach skończywszy – takich dylematów będzie sporo. Ważne, by wiedzieć, gdzie szukać sprawdzonej wiedzy, która da ci poczucie spokoju.

W naszym eksperckim poradniku chcemy ci pokazać, jak właściwie wybrać pieluszki, jak dbać o mikrobiom delikatnej skóry dziecka, a także jak o nią dbać o okresie jesienno-zimowym. Znajdziesz tu też garść informacji nt. rytuałów, przewijania oraz znaczenia noszenia dzieci w kontekście ich prawidłowego rozwoju.
Nasi eksperci – fizjoterapeuci Ola Ropelewska i Paweł Zawitkowski oraz psycholog Roksana Benedykciuk wyjaśniają, jak pozytywnie wpływać na rozwój dziecka

Aleksandra Ropelewska
Poza pracą z pacjentami Ola prowadzi w internecie profil edukacyjny pod nazwą “Naturalny rozwój”. Edukuje rodziców jak w warunkach domowych wspierać rozwój dziecka.
Prywatnie mama dwójki dzieci: Klary oraz Jerzego.

Paweł
Zawitkowski
Fizjoterapeuta NDT-Bobath, specjalizuje się w terapii neurorozwojowej, oddechowej i terapii jedzenia noworodków, niemowląt, małych dzieci.
Pracownik i konsultant Klinik Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Autor artykułów i publikacji na temat rozwoju dziecka, w tym „Poradnika opieki i pielęgnacji małego dziecka", książki i filmu „Co nieco o rozwoju dziecka" oraz już trzech książek i filmów (VOD) z serii „Mamo, Tato co Ty na to?".
Od lat na Youtube, Spotify i w swoich publikacjach doradza rodzicom jak dzięki zwykłym codziennym rytuałom, nawykom, organizacji dnia i otoczenia dzieci, dotyk, ruch oraz zwariowane pomysły wspierać prawidłowy rozwój dzieciaków, od noworodka do szkolniaka.
Współprowadzący gabinet terapii rozwojowej „Całkiem Fajni Terapeuci” na warszawskim Wilanowie.

Roksana Benedykciuk
Psycholog dzieci i młodzieży. wykorzystuje doświadczenie w pracy z osobami z autyzmem, ADHD, chorobami przewlekłymi oraz różnymi zaburzeniami.
Psycholog dzieci i młodzieży. Od 2022 roku prowadzi własny gabinet w Szczecinie, gdzie wykorzystuje swoje szerokie doświadczenie w pracy z osobami z autyzmem, ADHD, chorobami przewlekłymi oraz różnymi zaburzeniami psychicznymi. Aktywnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na Instagramie pod nazwą @psycholog_dzieciecy_rb, gdzie edukuje rodziców na temat kluczowego znaczenia pierwszych lat życia dziecka.
Gotowi?
Zapraszamy do zmyslovego świata, pełnego radości.


Masaż niemowlaka
Jak wykonać wyciszający masaż dziecka?
Podpowiada Ola Ropelewska – fizjoterapeutka dziecięca

Emocje u dzieci
Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami dzieci?
Podpowiada psycholog – Roksana Benedykciuk

Dotyk ma znaczenie
Dlaczego masaż dziecka jest ważny? Jak wykonać go prawidłowo?
Podpowiada fizjoterapeutka Ola Ropelewska.

Podnoszenie, odkładanie i zmiana pieluszki
Jak wykonać te czynności, by wspierać rozwój dziecka?
Wywiad z fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim.

Q&A z Pawłem Zawitkowskim
Czym objawia się napięcie mięśniowe, jak układać dziecko do snu, jak często kąpać, a także czy pomagać w raczkowaniu? Nasz ekspert – fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski udzielił odpowiedzi pytania.
Czytaj
Q&A z Ola Ropelewską
Jak wybrać odpowiednie ubranka dla dzieci, w czym kąpać niemowlę, jakie mity na temat ochrony skóry maluszka nadal są powielane? Na te pytania odpowiedziała fizjoterapeutka – Ola Ropelewska
Czytaj