MamoToJa.pl

Twoje dziecko
uwielbia odkrywać świat
za pomocą zabawek?

Razem z rodzicami testujemy 100 zestawów klocków LEGO® DUPLO®
i zmieniamy zabawę w niezwykłą przygodę!

Klocki przetestują także
2 blogerki.

Weź udział

Jak wspierać rozwój mowy dziecka?

Moment, kiedy dziecko wypowiada swoje pierwsze słowo, to prawdopodobnie jedna z najpiękniejszych chwil w życiu każdego rodzica. Jednak to, że masz to ważne wydarzenie już za sobą, wcale nie oznacza, że możesz spocząć na laurach. Nadal trzeba wspierać rozwój mowy dziecka. Sprawdź, jak to robić.

Pierwsze dźwięki wydaje już noworodek, jednak nie są to jeszcze świadome głoski ani sylaby, nawet jeśli czasem tak brzmią. Między 1. a 3. miesiącem życia maluszek zaczyna głużyć, czyli wydawać nieświadome dźwięki, które są preludium dalszego etapu rozwoju mowy, czyli gaworzenia. Na pierwsze świadome słowa trzeba poczekać przynajmniej do pierwszych urodzin dziecka. Jednak nawet u starszych brzdąców warto wpierać naukę mówienia, bo przed maluchem przecież jeszcze tyle rzeczy do odkrycia!

Aby dziecko płynnie mówiło...

Porady kreatywnej zabawy

Zabawa z dzieckiem to także doskonała okazja do wspierania rozwoju mowy. Z pomocą zestawu klocków LEGO DUPLO „Pizzeria” możecie bardzo łatwo stworzyć sytuacje wymagające prowadzenia dialogu. Budując pizzerię, zadawaj dziecku różne pytania: Co to będzie? Jaki kolor ma dach? Co będziemy robić w pizzerii? Następnie za pomocą figurek dołączonych do zestawu wcielcie się w role właściciela restauracji oraz taty i dziecka. Spróbujcie odegrać scenkę zamawiania pizzy czy dowożenia jej na telefon. Zobaczysz, że w ten sposób maluch nie tylko pozna nowe słownictwo, lecz także będzie bardziej odważny i nie będzie wstydził się mówić przy obcych osobach, a podczas Waszej najbliższej wizyty w pizzerii być może całkiem sam złoży zamówienie.

Więcej inspiracji do kreatywnej zabawy szukaj na www.lego.pl/duplo

LEGO DUPLO

[10834] Pizzeria

Zestaw Moje miasto LEGO® DUPLO® pozwala zbudować doskonale znane otoczenie i odgrywać w nim realistyczne scenki z udziałem nowoczesnych figurek DUPLO. Zabawa w podawanie pizzy prosto z pieca sprawi maluchom mnóstwo radości. Odgrywając scenki z kolorowej restauracji, będą się jednocześnie uczyć różnych czynności i poprawnego zachowania przy stole. Dzieciaki mogą także przyjmować zamówienia przez telefon, a potem rozwozić pizzę na rowerze. W zestawie trzy figurki DUPLO.

Pizzeria
Strona główna