MamoToJa.pl

Twoje dziecko
uwielbia odkrywać świat
za pomocą zabawek?

Razem z rodzicami testujemy 100 zestawów klocków LEGO® DUPLO®
i zmieniamy zabawę w niezwykłą przygodę!

Klocki przetestują także
2 blogerki.

Weź udział

4 pomysły na kreatywne zabawy

Nie wiesz, w co bawić się z dzieckiem? Poznaj propozycje kreatywnych zabaw, które wciągną nie tylko dziecko, lecz także Ciebie.

Nawet najbardziej kreatywnemu rodzicowi czasem kończą się pomysły na nowe zabawy z dzieckiem. Jeśli już znudziły Wam się dobrze znane zabawy, wypróbujcie jedną z naszych kreatywnych propozycji.

Propozycje kreatywnych zabaw dla dziecka

1. W królestwie zwierząt. Zmień pokój dziecka w domowe zoo! Zróbcie maski zwierząt. Jak? To proste! Najpierw narysujcie i ostrożnie wytnijcie głowy zwierząt z karty. Wycinając, jednocześnie nazywajcie zwierzątka. Nie zapomnijcie o wycięciu dziurek na oczy. Do boków maski przyczepcie gumkę i gotowe! Podziwiaj, jak twoje małe urwisy zmieniają się nagle w groźne tygrysy, ogromne żyrafy i skaczące zające. Tygrys ryczy, żyrafa wyciąga szyję do sufitu, a zając radośnie kica tu i tam.

2. Wieża zagadek. Ty i dziecko zbudujcie różnokolorowe wieże z klocków, ale w taki sposób, by żadne z Was nie wiedziało drugiej budowli. Ustaw swoją wieżę tak, aby dziecko jej nie widziało. Zadaniem malucha będzie ułożenie takiej budowli, w której układ kolorów będzie identyczny. Jako podpowiedzi używaj tylko zagadek. Mogą mieć różne formy np. „mój pierwszy klocek ma taki sam kolor jak wiśnie” . I malec już wie, że trzeba zacząć budowlę od czerwonego klocka. Jeśli dobrze się bawicie i nieźle wam idzie, możecie zamienić się rolami.

3. Kreatywny wazon. Zbuduj uniwersalny pojemnik z klocków LEGO DUPLO, w którym można przechowywać kredki lub inne drobiazgi. Nie musisz budować pojemnika na planie kwadratu, ale na początek taki sposób jest najłatwiejszy. Bawcie się kolorami, projektując pojemnik. Po skończeniu kubka należy go ozdobić. Nie musisz korzystać tylko z klocków LEGO DUPLO. Sięgnij po kawałek zszywki, kolorowego papieru czy kokardki: daj dzieciom możliwość wyrażenia siebie.

4. Tworzenie muzyki. Proces twórczy zawsze wspomaga rozwój kreatywności. Ta zabawa ćwiczy także zmysły, słuchowy i dotykowy. Jest także świetnym zadaniem na trenowanie refleksu i spostrzegawczości. Weźcie 6 klocków: 2 postawione wypustkami do góry, 2 wypustkami do dołu, 2 bokiem. Wypustki do góry oznaczają klaskanie, wypustki do dołu – tupanie, klocki położone bokiem – buczenie. Jedna osoba układa klocki, a druga ma za zadanie odtworzyć dzięki. Zabawę można wykonywać także w grupie (np. podczas przyjęcia urodzinowego dla dzieci), a maluchy mogą ułożyć swój kod.

Porady kreatywnej zabawy

„Klockowe zgadywanki”
Ta zabawa ćwiczy nie tylko wyobraźnię, lecz także zmysł dotyku, motoryki małej oraz integracji sensorycznej. To także świetny sposób na trenowanie pamięci oraz wyobraźni przestrzennej. Dzieciom w wieku 2-3 lata potrzebna będzie pomoc rodzica. Jeśli w zabawie uczestniczy więcej niż dwie osoby, dobierzcie się w pary. Jedna osoba buduje budowlę z klocków LEGO DUPLO, a druga ma za zadanie, z tych samych klocków, zbudować tę samą budowlę, ale z zamkniętymi oczami.

Więcej inspiracji do kreatywnej zabawy szukaj na www.lego.pl/duplo

LEGO DUPLO

[10848] Moje pierwsze klocki

Ten wspaniały zestaw z wyborem podstawowych klocków LEGO® DUPLO® rozpali wyobraźnię każdego malucha i da mu wiele godzin świetnej zabawy! Zawarte w tym zestawie klocki oraz karty z instrukcjami pozwalają zbudować wszystko, co tylko podsunie wyobraźnia. Z kolorowych klocków, w tym niektórych z dwustronnymi dekoracjami, oraz śmigła można wyczarować samolot, łódkę, a nawet mały domek. Klocki DUPLO są projektowane tak, by były interesujące i bezpieczne dla małych rączek.

Moje pierwsze klocki
Strona główna